Přívlačové
Pokud si brousíte zuby na lov dravců přívlačí, nesmí vám ve výbavě chybět kvalitní vláčecí neboli přívlačový prut. Takový prut máte v ruce i dlouhé hodiny, ať už rybaříte ze břehu, nebo z lodi. Je důležité, aby byl lehký a dobře se držel. Při výběru přívlačového prutu se proto zaměřte i na takové detaily, jako je třeba rukojeť. Musí nejenom dobře padnout do ruky, ale zvolíte-li pěnovou či korkovou rukojeť, příjemně vás v zimě zahřeje.
Přečtěte si o jednotlivých částech přívlačového prutu:
#ShowMore#
Rozdíl mezi přívlačovým a baitcastovým prutem
Začátečníkům bychom rozhodně doporučili přívlačové pruty se smekacími navijáky. Zkušenější pak mohou uvažovat o baitcastových prutech se speciálními navijáky – multiplikátory. Tyto pruty mají tzv. úchytový trigger před sedlem navijáku a jeho očka vždy směřují nahoru (narozdíl od přívlačového prutu).
Akce přívlačového prutu
Nejčastěji se setkáte se čtyřmi akcemi přívlačového prutu. Určují se podle toho, kde v prutu dojde při zátěži k ohybu a jak rychle se po ohnutí vrátí do původního tvaru.
Obecně doporučujeme použít rychlou akci pro těžké nástrahy, lehkou akci pro lehčí nástrahy a střední pro vše mezi tím. Na rychlost akce má vliv také materiál přívlačového prutu- sklolaminátové pruty mají pomalejší akci (ale jsou levnější). Pruty z uhlíkových vláken mají rychlou akci, ale jsou tužší a dražší.
Co dalšího rozhoduje při výběru prutu pro lov dravců přívlačí?
Kromě designu, materiálu a akce prutu berte při výběru v potaz také vrhací zátěž neboli gramáž prutu, délku prutu a také cenu. Kolik chcete do přívlačového prutu investovat? Až si tuto otázku ujasníte, vyberte si ještě vhodný naviják, který bude společně s prutem perfektně vyvážený. To vyřešíte např. výběrem některého z našich přívlačových setů.
Nejprodávanější
Druhá generace W4 Light Spin prutů je perfektní, když cestujete, ale nechcete nechat svůj prut doma. Tento čtyřdílný chlapík se vám snadno vejde do batohu nebo kufru.
Oblíbený prut pro přívlač ze břehu, vhodný pro dlouhé náhozy.