Přívlačové
Pokud si brousíte zuby na lov dravců přívlačí, nesmí vám ve výbavě chybět kvalitní vláčecí neboli přívlačový prut. Takový prut máte v ruce i dlouhé hodiny, ať už rybaříte ze břehu, nebo z lodi. Je důležité, aby byl lehký a dobře se držel. Při výběru přívlačového prutu se proto zaměřte i na takové detaily, jako je třeba rukojeť. Musí nejenom dobře padnout do ruky, ale zvolíte-li pěnovou či korkovou rukojeť, příjemně vás v zimě zahřeje.
Přečtěte si o jednotlivých částech přívlačového prutu:
#ShowMore#
Rozdíl mezi přívlačovým a baitcastovým prutem
Začátečníkům bychom rozhodně doporučili přívlačové pruty se smekacími navijáky. Zkušenější pak mohou uvažovat o baitcastových prutech se speciálními navijáky – multiplikátory. Tyto pruty mají tzv. úchytový trigger před sedlem navijáku a jeho očka vždy směřují nahoru (narozdíl od přívlačového prutu).
Akce přívlačového prutu
Nejčastěji se setkáte se čtyřmi akcemi přívlačového prutu. Určují se podle toho, kde v prutu dojde při zátěži k ohybu a jak rychle se po ohnutí vrátí do původního tvaru.
Obecně doporučujeme použít rychlou akci pro těžké nástrahy, lehkou akci pro lehčí nástrahy a střední pro vše mezi tím. Na rychlost akce má vliv také materiál přívlačového prutu- sklolaminátové pruty mají pomalejší akci (ale jsou levnější). Pruty z uhlíkových vláken mají rychlou akci, ale jsou tužší a dražší.
Co dalšího rozhoduje při výběru prutu pro lov dravců přívlačí?
Kromě designu, materiálu a akce prutu berte při výběru v potaz také vrhací zátěž neboli gramáž prutu, délku prutu a také cenu. Kolik chcete do přívlačového prutu investovat? Až si tuto otázku ujasníte, vyberte si ještě vhodný naviják, který bude společně s prutem perfektně vyvážený. To vyřešíte např. výběrem některého z našich přívlačových setů.
Nejprodávanější
Lehké, tuhé a rychlé teleskopické přívlačové pruty vyrobené z vysoce kvalitních uhlíkových vláken.
Telekopické přívláčové pruty s velmi krátkou transportní délkou.